Szanowni Państwo,

 

Firma Poltegor-projekt sp. z o.o. rozpoczął działalność w latach 50 ubiegłego wieku. Do 1992 roku działaliśmy jako państwowe biuro projektowe, a od 1992 roku jesteśmy spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której wszystkie udziały znajdują się w rękach osób prywatnych.

Obecnie Spółka prowadzi działalność w jednym kierunku: usługi projektowe. Do roku 2007 Spółka realizowała również usługi z zakresu generalnego wykonawstwa.

Historia POLTEGOR-u sięga 1950 r. Wtedy to powołano we Wrocławiu Oddział Centralnego Biura Projektów Przemysłu Węglowego w Katowicach. W 1955 r. przekształcono go w samodzielne Dolnośląskie Biuro Projektów Górniczych, które w 1957 przejęło obowiązki generalnego projektanta szybko rozwijającego się przemysłu węgla brunatnego, a w 1971 r. stało się instytucją wiodącą w pracach naukowo-badawczych i projektowaniu dla górnictwa odkrywkowego wszelkich kopalin. Zmieniono też wówczas nazwę na Centralny Ośrodek Badawczo-Projektowy Górnictwa Odkrywkowego POLTEGOR.

Inne ważne daty z późniejszej historii POLTEGORU to:

Rok 1981 – przenosiny do nowej siedziby w wieżowcu przy ulicy Powstańców Śl. 95.

Rok 1991 – podział na dwie firmy Poltegor-projekt oraz Poltegor-instytut.

Rok 1992 – prywatyzacja Poltegor-projekt, w wyniku której powstaje Spółka z o.o.

Rok 2006 – sprzedaż nieruchomości przy ul. Powstańców Śląskich i rozpoczęcie budowy nowej siedziby przy ul. Wyścigowej  we Wrocławiu

Rok 2007 – ukończenie i przeprowadzka do nowej siedziby.

Będzie nam bardzo miło, jeśli zainteresujecie się Państwo naszą ofertą i zapoznacie się z kolejnymi stronami naszego serwisu gdzie znajdziecie więcej informacji. Prosimy również o kontakt bezpośredni. Serdecznie zapraszamy.

Zarząd Poltegor-projekt sp. z o.o.